Univerzitní město Padova

Padova je starobylé univerzitní město. Sídlila zde druhá nejstarší univerzita v celé Itálii. Padovská univerzita byla založena v roce 1222. Poblíž univerzity najdeme kavárnu Cefé Pedrocchi, která má velice zajímavý interiér. Vypadá to tam totiž jako v nějakém antickém chrámu. Je to známé místo, kde se scházejí studenti a intelektuálové, již od roku otevření, a to sice v roce 1831.

Kaple Scrovegniů

Asi nejznámější památkou města Padovy je kaple Scrovegniů. Enrico Sccrovegni ji nechal postavit v roce 1303, aby zachránil svého otce, který byl lichvářem, před věčným zatracením, popsaným v Dantově Pekle. Výzdobu této kaple zhotovil v letech 1303-1305 Giotto. Na stěnách vidíme výjevy z života Ježíše Krista. Vyobrazil zde například výjevy jako je Uvedení Panny Marie do chrámu, Narození Páně, Vyhnání kupců, či Oplakávání Krista. Na zdi maloval i řesti a neřesti, které byly vždy vyobrazeny stejnou barvou, například freska Nespravedlnost. Na fresce Poslední soud, která pokrývá celou zadní stěnu kaple, se zřejmě podíleli i Giottovi žáci. Tato nanejvýš dokonalá a vyprávějící díla silně ovlivnila v myšlení i vkusu celou Evropu.

Basilica di Sant Antonio

Další veleznámou památkou je Basilica di Sant Antonio. Je to velmi pozoruhodný kostel s byzantskými prvky. Právě díky věžím, které se nápadně podobají minaretům, a kvůli byzantským kupolím se tomuto kostelu často přezdívá Il Santo. V této bazilice měly být uloženy ostatky Antonia Paduánského. Navzdory tomu, že žil velmi skromně a odmítal bohatství, byla mu vystavěna jedna z nejhonosnějších křesťanských hrobek. Tato stavba patří k nejoblíbenějším poutním kaplím v celé Evropě.

V Padově a jejím okolí najdete mnohonásobně více památek, než které jsou zde zmíněny. Osobní prožitek totiž vždy předčí načtené informace.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Amwaj Rotana Jumeirah Beach

Dubai, Spojené arabské emiráty
21.11.-26.11.2019
Snídaně
25 290 KČ

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, Hodnocení­: 9
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář