Výlet na kole ve Flaemingu

Vážení a milí, přinášíme vám další článek, který popisuje výlet na kole v oblasti Flaemingu. Kola jsme s sebou brali pro případ nepříznivého počasí. Jelikož bylo v pátek ráno oblačno, až zataženo, vyrazili jsme na výlet kolech (cca 80 km). První část vedla po bruslařské stezce z Rietdorfu přes Ihlow, Hohen-seefeld, Wiepersdorf, Korbitz, Langen-lipsdorf do Oehny. Mezi Langen-lipsdorfem a Oehnou je pěkné koupaliště. Cesty vedou převážně mezi poli a za venkovskými zahradami. Snad v každé vesnici najdete pěkný kamenný kostel, všechny domy a zahrady jsou pěkně upravené.

kostel u flaeminguKlasikou jsou hodně se vyskytující tradiční statky a usedlosti z cihlového neomítaného zdiva, které jsou převážně pečlivě udržované. Na polích se pěstují brambory, obilí (ječmen, žito, oves), dále kukuřice, len, slunečnice, občas řepka. Ve vesnicích jsou často kravíny, občas koně, ovce a kozy. Podél cest vás zaujme pestrá směs polních květin a četné ovocné stromy – třešně, višně, švestky, jablka. V Oehne jsme udělali zastávku v místní hospodě, kde jsme si chtěli zopakovat loňský kulinářský zážitek „hausgemachte sulze“, ale bohužel letos nebyl na jídelníčku. Tak jsme si dali matesy s hořčicovou omáčkou a opečeným bramborem. Hospoda je pěkná, čistá, s posezením ve dvoře, toalety uvnitř přístupné přes vesnický sál, který se u nás již prakticky nevidí.

Z Oehny jsme již jeli po okresní silnici do Juterbogu, kde jsme projeli velmi pěkným historickým centrem a po cyklostezce podél silnice jsme pokračovali do Wahlsdorfu. Tentokrát jsme již měli s sebou plavky, takže zastávka na vesnickém koupališti byla i s koupáním. Vstupné pro dospělé 3 E, děti do 17 let 1,5 E. Místní koupaliště je malé, ale velmi pěkné. Najdete zde již tradičně čisté toalety, převlékárny, kiosek, tobogan. Ve vedru, které se odpoledne udělalo, to byla hodně příjemná zastávka. Z Wahlsdorfu jsme pokračovali již po okresní silnici s velmi mírným provozem do Dahme, kde jsme se opět zastavili v Kafé Rose.

Naše výlety na bruslích najdete ZDE

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Amwaj Rotana Jumeirah Beach

Dubai, Spojené arabské emiráty
21.11.-26.11.2019
Snídaně
25 290 KČ

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, Hodnocení­: 9
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář