Za zdravím do termálů

Blízko za našimi hranicemi se nachází úplný poklad. A to zejména na Slovensku, ale také v blízkém Maďarsku. A co že to vlastně je, že to u nás nemáme? Termální lázně. Voda v nich je velmi horká a má ozdravné a blahodárné účinky. Je bohatá na různé minerály a vitaminy. Dostává se totiž hluboko do zemské kůry, dokonce až blízko magmatu. Právě tam se ohřeje a dostane se až na povrch termálním pramenem. Voda se využívá k rekreaci, i k léčebným účinkům.

Nejčastěji se termální voda využívá k léčení kožních onemocnění, například akné, nebo ekzémů. Vhodné jsou však také na celkovou rekonvalescenci, pro úlevu svalů, nebo k léčení pohybového ústrojí. Jsou však také výborným prostředkem pro celkovou relaxaci těla.

termaly slovenskoTermální lázně Slovensko najdete v různých koutech země. Většinou ale kupodivu najdete areály, které jsou čerstvě po rekonstrukci. Kdybyste se podívali pár let nazpět, našli byste zchátralé areály, o které se nikdo skoro nestará. V současné době ale zájem o termály neustále roste, a tak se města o toto bohatství musí patřičně starat. Je to totiž dost silný článek v cestovním ruchu. V areálech najdete kryté i venkovní bazény. I v těch venkovních však můžete být v zimě, teplá voda vám totiž nedovolí, aby se do vás zima pustila. V některých areálech najdete i různé tobogány a atrakce pro děti. Nejznámější lázně na Slovensku jsou Velý Meder, Podhajská, Bardejov, nebo Rajecké Teplice.

Termální lázně Maďarsko jsou na tom v podstatě stejně. Tam se můžete vypravit do lázní Györ, Harkány, Eger, nebo Hevíz.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Amwaj Rotana Jumeirah Beach

Dubai, Spojené arabské emiráty
21.11.-26.11.2019
Snídaně
25 290 KČ

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, Hodnocení­: 9
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář