Cestovní kanceláře ujišťují-v Turecku je bezpečno

Cestovní kanceláře ujišťují-v Turecku je bezpečno

Rádi bychom se s vámi podělili o aktuální vyjádření k situaci v Turecku na základě upozornění o situaci ministerstvem zahraničních věcí. Turecko údajně i nadále patří mezi jednu z nejbezpečnějších zemí na vysoké úrovni služeb. Klienti ve velkém využívají i poznávací výlety

Češi by měli být při plánování dovolených ostražití a vyhnout se některým z lákavých zemí, varovalo české ministerstvo zahraničních věci (MZV).

   Na seznamu MZV je i Turecko!

Cestovní kanceláře ujišťují-v Turecku je bezpečnoCestovní agentury ale ujišťují, že v letoviscích je bezpečno. Podle zástupců cestovních kanceláří ale nejsou hlášeny žádné problémy a v resortech je bezpečno a Turecko patří mezi jednu z nejbezpečnějších zemí na vysoké úrovni služeb. Klienti ve velkém využívají i poznávací výlety. Ačkoli se sezona teprve rozjíždí, oproti loňsku zaznamenaly cestovní agentury zvýšené prodeje až o 15 % navzdory situaci v zemi. K žádným poklesům nedochází, ba naopak.

Na seznam zemí se zvýšeným rizikem nebezpečí se dostalo Turecko, kde prý hrozí teroristický útoky. Ohniskem napětí je stav mezi vládou a tureckými organizacemi a PKK (zakázaná kurdská organizace). V minulosti útočila PKK nejen proti tureckým státním institucím, ale i proti turistickým cílům, aby poškodila ekonomiku země. K žádným útokům v poslední době nedošlo.

   Tipy na výlety-Turecká riviéra

Pokud zvolíte turisticky oblíbenou oblast Turecké riviéry, můžete si užít koupání v tamních horkých pramenech a lázních (např. Kleopatřiny lázně), anebo prohlížení památek. Nad travertinovým svahem můžete navštívit zříceniny starého římského města Hieralipole s velkým amfiteátrem a nekropolí. Samotné travertinové terasy jsou stále „živé“, horké prameny vyvěrají nahoře na svahu a stékají do údolí. Chladnoucí voda způsobuje, že se zde stráží zejména uhličitan vápenatý a usazuje se, čímž se mění na bělostný travertin,” přibližuje turecká lákadla Fignár. Pobyty v luxusních pětihvězdičkových hotelech s tímto zajímavým programem jsou v nabídce již od 7000 Kč.

Tisková správa cestovní kanceláře topfly.cz, která se specializuje se na zimní dovolenou (lyžařské zájezdy do Rakouska a Itálie) a na Tureckou riviéru – pobyt u moře spojený s výletem na Pamukkale a pobytem v termálních lázních. Nabízí také eurovíkendy v Istanbulu.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *