Chcete letecký zážitek? Vydejte se někam s Emirates

Chcete letecký zážitek? Vydejte se někam s Emirates

Čas dovolených jednoduše milujeme. Celý rok totiž pracujeme až se z nás kouří. Na dovolené pak tedy nešetříme a rádi zkoušíme něco nového. Nyní jsme se poprvé vydali do Spojených arabských Emirátů. Parametry naší dovolené byly jasné. Minimálně 10 dnů, hotel přímo na pláži a zkusit se proletět obřím Airbusem A 380. Zejména to poslední fakt stálo za to!

Airbus A380

Naprosto dech beroucí obří letadlo s veškerým komfortem i v ekonomické třídě. Dostatečně velká sedadla a hlavně prostor pro nohy i pro vysokého člověka. Samotné aerolinky píší, že když se bavíte, čas utíká rychleji. A přesně to jsme zažili i my. Každé sedadlo má vlastní tablet s mnoha možnostmi vyžití od her až po filmy, sledování televizních stanic a podobně. O dětech jsme celou dobu nevěděli – a to zdaleka ne jen díky tabletům. Od milých letušek totiž dostaly batůžky, kabelky, pastelky, omalovánky, plyšáčky a další. Ani do náruče se jim všechny hračky nevešly. Pod naše nohy jsme jim rozložili deku a udělali jsme jim vlastní dětský koutek s polštářky a podobně. Koutek střídali s tabletem a na sedačkách byly snad jen když jsme dostali jídlo či pití. O nic jsme rozhodně nouzi neměli. Stačilo jen zvednout hlavu a už u nás byla velmi příjemná letuška hovořící několika jazyky, včetně češtiny či slovenštiny.

Menu

Je libo předkrm, kuřecí či hovězí a jako dezert čokoládovou pěnu? Vše bylo výborné. Ke konci šestihodinového letu jsme dostali ještě obloženou bagetu. Pití včetně alkoholických nápojů bylo také zdarma. Děti dostaly samozřejmě speciální dětské menu. A pokud máte jakoukoliv potravinovou intoleranci, neváhejte si jídlo zdarma objednat před odletem, noc není problém.

Co říci závěrem?

Každé sedadlo bylo opatřeno polštářkem a speciální měkkou dekou, která je vyrobena z recyklovaných plastů. Letuška také okamžitě rozdávala napařené ručníčky pro ještě větší pohodlí. Na toaletách bylo čisto. Kdo chtěl, mohl použít krém na ruce po umytí a dokonce i parfém. Asi nás nenapadá, co víc bychom si při letu mohli přát. Snad jen deklarovaná wi-fi byla spíše symbolická, protože satelitní připojení na Internet je i v dnešní době brutálně drahé. Zdarma tedy máte prvních 20MB. Pozor ale! Létání s Emirates je návykové! A třebaže nejsem žádný “buržoust”, jen horko těžko se budu smiřovat s nízkonákladovkami, kterými létáme běžně.

Fotogalerie

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *