Dovolená na jachtě nemusí být jen snem

Dovolená na jachtě nemusí být jen snem

Líbí se vám myšlenka vyplout s drahou  polovičkou na neokázalou dovolenou po moři. Vlastnoručně řídit jachtu a užívat si klidu, kterého se na přeplněných plážích a v hotelech nedočkáte? Je na čase se postavit výzvě a je to jednodušší než si myslíte.

Prvním krokem je najít si vhodný kapitánský kurz a vybrat požadovaný kapitánský průkaz. Pokud se rozhodnete řídit loď pouze po vnitrozemních vodách, postačí vám průkaz Vůdce malého plavidla. Milujete-li Chorvatsko a víte, že vaším cílem jsou vody pouze této destinace, je pro vás vhodný Chorvatský kapitánský průkaz (ten vám s největší pravděpodobností jinde, než v Chorvatsku stačit nebude). Pakliže jsou však vaším snem moře jako taková, musíte vlastnit Český kapitánský průkaz.

Vámi požadovaný průkaz získáte po splnění teorie, praxe a zkoušky

Po splnění kapitánských zkoušek už stačí vybrat vámi zvolenou destinaci, vhodný termín, vybrané plavidlo a délku trasy. Pro dovolenou na lodi však nepotřebujete vlastnit kapitánský kurz, pokud máte stále zábrany pro jeho získání, nebo se necítíte hned na první plavbu spoléhat pouze sami na sebe a chcete mít „krytá záda“ doporučujeme pronajmout si jachtu i se zkušeným kapitánem.   Dovolená na lodi vám umožní soukromí, být pánem svého čas, navštívit místa, kam byste jinak nezavítali a zaplavat si ve vodách, kde se to nebude hemžit turisty.

K dispozici je také mnoho doplňkových služeb jako zasílání počasí, doporučení tras plavby, zapůjčení map a pilotů, paddleboard,, YachtBus, pojištění a mnoho dalších.

Jednou s dalších doplňkových služeb je pořádání kurzů a přednášek na  poutavá témata. Těmito přednáškami provází zkušení instruktoři  na základě svých praktických zážitků a zkušeností. Tématy jsou například první pomoc na jachtě, jak se chovat při nehodě, meteorologie, přístavní manévry a mnoho dalších. Poutavé příběhy a zkušenosti vám mohou pomoci při řešení nenadálých situacích, které vás mohou někdy na moři potkat.

To co bývalo jen snem, může být každoroční realitou a vy si zvolíte dovolenou na míru pro vás i vaši rodinu.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *