Proč vyrazit na lyže do Francie? Komfortní apartmány, parádní sjezdovky i dostatek sněhu!

Proč vyrazit na lyže do Francie? Komfortní apartmány, parádní sjezdovky i dostatek sněhu!

S blížícím se chladným počasím začínají vášniví milovníci zimních sportů oprašovat lyže anebo snowboard. Pokud už vás české a moravské sjezdovky nebaví, zavítejte do jedné z největších lyžařských velmocí Evropy.

Všichni, kteří okusili lyžování ve Francii, moc dobře vědí, že je famózní. Dalo by se říci, že se s podmínkami v ČR nedá vůbec srovnat. Oslní gigantické areály i rodinné resorty, nekonečně dlouhé upravené trasy, téměř žádné fronty a nepopsatelně mnoho sněhu! Na své si zde přijdou zkušení lyžaři, začátečníci i rodiny s malými dětmi.

Vleky a lanovky v plné parádě

Ať se vydáte do Tignes anebo Chamonix, nespustíte oči z moderních vleků a lanovek. Překvapí i minimum front! A když se fronta objeví, za chvíli je pryč. Lze zmínit i dostatek sněhu, a to především ve vysokých nadmořských výškách Savojských Alp. Ihned si zamilujete sluneční paprsky, které v mrazivém počasí mile zahřejí. Počítejte třeba s lyžováním v květnu a na ledovci i v červenci! Francouzské Alpy nabízejí prudké sjezdovky i široká pásma pro začínající lyžaře. Nemluvě o snowparcích pro děti. Ohromí také ubytování přímo na svahu. Stačí nazout lyžáky a je to!

Pár tipů na zimní dovolenou

Skvělým tipem je středisko Serre Chevalier, které najdete kousek od italských hranic. Leží v nadmořské výšce 1200 – 2800 metrů a skládá se z 13 vesniček. Při jízdě na lyžích anebo na snowboardu si užijete pohled na nádhernou zasněženou krajinu. To vše na 250 kilometrech. Vyzkoušíte i běžecké stopy. Jako další doporučujeme Les Menuires rozprostírající se v údolí. Senzací je vrchol Pointe de la Masse. K dispozici jsou 160 kilometrů sjezdovek a 28 kilometrů běžeckých stop.

Zapomeňte na chvíli na zimní dovolenou v tuzemsku a dopřejte své rodině dechberoucí pobyt ve Francii!

Mohlo by se vám také líbit

Avignon

Avignon

Bretaň

Bretaň

Městečko Arles

Městečko Arles

Musée du Louvre

Musée du Louvre

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *