Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Při cestování Řeckem jednoznačně oceníte cestovního průvodce. I z toho důvodu, že Řekové píší jiným písmem tzv. alfabétou. Sice spoustu propagačních materiálů a letáků mají i cizojazyčných, ale třeba z hlediska orientace se vám jistě uleví. Cestovních průvodců Řeckem je na našem trhu více, průvodce Společník cestovatele Řecko je ale naprosto dokonale řešený. Hned v úvodu naleznete několik zavádějících informací o zemi a její kultuře. Na následujících stranách je pak země rozdělena do 5 oblastí. A to sice – Athény, Okolí Athén, Peloponés, Střední a západní Řecko a Severní Řecko. V každé z nich pak naleznete detailní rozebrání oblasti, pro lepší orientaci i nemálo mapek. A to všechno s naprosto věrnou ilustrací, či fotoreportáží.

V každé oblasti můžete navštívit řadu pamětihodností, které jsou v průvodci rovněž skvěle popsány a zdokumentovány. V Athénách je to například chrám Parthenon s 12 metrů vysokou sochou Athény Parthenos. Dále v Řecku můžete navštívit starověké město Delfy, jedno z nejstarších řeckých sídel, opředených mnoha mýty – Mykény, či jedno z nejstarších nejzachovalejších řeckých divadel – v Epidauru. Další zajímavostí je například hory Olymp, nebo hora Athos, na které bydlí pouze a jen mniši.

Samozřejmě zde nenajdete pouze informace tohoto druhu, ale i spoustu dalších praktických věcí. Třeba jak po Řecku cestovat, kde levně nakupovat, či dobře se najíst. Samozřejmě se zde dozvíme i o tom, že se v Řecku vždy posouvá čas o 2 hodiny dopředu (oproti tomu Greenwichskému), o platné řecké etiketě, dozvíme se i o tamější měně, i když o té snad už všichni vědí.

Věřte tomu, že v této zemi, která je celkem vzdálená, se vám každá dobrá rada bude hodit, a proto nenechte nic náhodě.

You May Also Like

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Cyklodovolená na obzoru aneb jak vybrat to správné kolo, aby vše šlapalo podle plánu

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Tak jsme zase jednou vycestovali s CK FISCHER

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *