Také vás zajímá zdraví a záhady?

Také vás zajímá zdraví a záhady?

Dnešní článek bude čistě informativní. Narazili jsme totiž na super webový portál, který najdete na adrese zahady-zdravi.cz, a který nabízí neuvěřitelnou škálu velmi zajímavých článků. Ty jsou navíc hodnoceny, a proto už si můžete vybírat jen ty opravdu nejčtenější a nejzajímavější.

Hlavním tématem je samozřejmě léto, které s sebou přináší radosti, ale také starosti. Jednou z těch méně příjemných stránek letních večerů strávených na zahradě nebo v nějakém veřejném zahradním posezení, je bezesporu bodnutí hmyzem.

To se nám nevyhne ani v následujících týdnech, tedy v období babího léta. Také si občas říkáte, ať si komár klidně cucne, ale ať mi otravně nebručí u hlavy, zrovna když chci usnout? Podtrženo sečteno, bodnutí od komára, včely, vosy a podobně je velmi nepříjemné a bolestivé, pro alergiky dokonce i životu nebezpečné. Zdraví je na prvním místě, proto bychom měli zejména děti, alergiky a starší spoluobčany bránit před otravným hmyzem, jehož bodnutí s sebou nese nepříjemné příznaky, jako je svědění, zarudnutí nebo otok v místě vpichu. Dalším projevem je samozřejmě bolest. Vážnější problémy začínají, pokud dojde k popíchání v oblasti obličeje, kde je kůže velmi citlivá. Při píchnutí do jazyka či jiného místa v ústech může dojít až udušení, proto braňte především obličejovou část. Chránit se můžete preventivně, spreji proti komárům, vosám a podobně. Na trhu už jsou i antiparazitní náramky. V lékárničce by neměly chybět gely a krémy na popáleniny a štípance, které zarudle opuchlé místo zklidní zchlazením. Nesmíte je zapomenout ani na dovolenou.

Také vás zajímá zdraví a záhady?Zdraví ale není jediným ústředním tématem webu, dalším hlavním proudem jsou hady, které lidstvo zajímaly od nepaměti. Zejména příslušnice něžného pohlaví musely bát doslova nadšeni ze článku o novém parfému Lady Gaga, který má podle jejích slov obsahovat krev a sperma. Složení na flakónku ale naznačuje i obsah jedovatého rulíku zlomocného.

Latinsky je tato bylina nazývána Atropa bella-donna, což znamená krásná paní. Název je odvozen z dávné minulosti, kdy si ženy kapaly výtažky z rulíku do očí, aby se jim rozšířily zornice (rulík obsahuje atropin, který zornice roztahuje). Tmavé oči totiž byly znamením krásy, podobně jako v dnešní době štíhlá postava. Štíhlost s sebou také nese mnoho komplikací a nemalé procento populace, zejména mladé dívky, pak trpí různými poruchami příjmu potravy, anorexií a podobně.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *