Tenisový stadion Rolanda Garrose

Tenisový stadion Rolanda Garrose

Paříž zdaleka nenabízí jen různé pamětihodnosti, výborné sýry a vína. Na své si zde přijdou i milovníci sportu. Právě proto bude dnešní článek o velmi významných tenisových kurtech, které najdete v 16. městském obvodu Paříže, kam se bez problémů dostanete pařížským metrem (linka 9 a 10). Ti bystřejší z vás už dávno pochopili, že řeč bude o tenisovém areálu, který byl pojmenován po fenomenálním letci z 1. světové války Rolandu Garrosovi.

Tenisové kurty areálu

Stadion Rolanda Garrose je neuvěřitelně rozlehlý. Právě proto při vstupu dostanete také mapku. Většina větších soutěží, jako je například French Open, se odehrává na kurtech, které pojmou nejvíce diváků. Jde o tři základní kurty:

  • kurt č. 1
  • kurt Philippa Chatriera
  • kurt Suzanne Lenglenové

Tenisový stadion Rolanda GarroseKurt číslo 1 (na 1. obrázku) je antukový a vejde se sem více než 3,5 tisíce diváků.

Centrálním kurtem je kurt Philippe Chatriera. Philippe byl významným francouzským tenistou, prezidentem francouzského tenisového svazu a v neposlední řadě prezidentem Mezinárodní tenisové federace. Tento kurt je unikátní zejména svou kapacitou čtyř tribun, které jsou pro bezmála 15 000 diváků.

Druhým největším s kapacitou přes 10 000 diváků, je kurt Suzanne Lenglen (na 2. obrázku). Své jméno získal po francouzské tenistce, jejíž socha se nachází u vstupu na kurt.

Kromhlavních třech již zmínechý kurtů zde najdete i 17 vedlejších a dále také muzeum tenisu a sídlo národního tenisového svazu.

You May Also Like

Tenisový stadion Rolanda Garrose

Musée du Louvre

Tenisový stadion Rolanda Garrose

Zámek ve Versailles

Tenisový stadion Rolanda Garrose

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Tenisový stadion Rolanda Garrose

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *