Bez cizích jazyků to při cestování nejde

Máte už naplánovanou letní dovolenou? A jste na ni pořádně připraveni? Tentokrát nemáme na mysli plážovou výbavu a zamluvenou dovolenou v práci, ale jazyk. Česky se s vámi v zahraničí bavit nebudou. Možná si myslíte, že mít s sebou jednoho člověka, který umí anglicky, je dostačující, ale to je chyba. S angličtinou sice můžete procestovat svět, ale nemůžete se spoléhat na druhé. Nikdy nevíte, kdy se sami dostanete do situace, ve které budete potřebovat komunikovat.

Jestliže cestujete rádi a vyrážíte každým rokem na nová místa, je to pro vás nezbytné. Pokud žádný cizí jazyk pořádně neovládáte, upřímně se docela divíme, jak to celou dobu zvládáte. Se znalostí angličtiny už dnes počítají naprosto všude. Učí se ji děti v mateřské školce, dospělí navštěvují kurzy v jazykových školách. Přece nebudete trhat partu!

Nemusíte mluvit plynule

Mnoho lidí bojí učit nové jazyky, protože si myslí, že to bude strašně těžké a stejně to nikdy nezvládnu pořádně. Ale to vůbec nevadí! Nemusíte umět diskutovat v cizím jazyce o filozofických problémech. Stačí, když budete znát fráze, které vás udrží v bezpečí. Pokud se nechcete kvůli návštěvě země hned učit jejich jazyk, pořiďte si aspoň slovník a nastudujte základní fráze o jídle, nemocnici, dopravě apod. Lidé ocení, že umíte něco říct jejich řečí, budou na vás koukat úplně jinak. Nezáleží na tom, že ve větě o pěti slovech uděláte dvě chyby. Však oni to pochopí. Jde o tu snahu.

Každopádně ještě lepší než umět pět vět v deseti různých jazycích, je znát pár jazyků pořádně. Je pravda, že nejpoužívanější je angličtina, ale proces učení se jakéhokoliv nového jazyka má své kouzlo. S každou řečí totiž poznáváte i její kulturu, obyvatele a historii. Existují dokonce studie na to, že lidé, co umí více jazyků, si v mnoha oblastech vedou daleko lépe.

Přesvědčili jsme vás? Jazyková škola Presto je připravena k vašim službám. Do léta to ještě stihnete.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Hunguest Hotel Béke

Termální Lázně, Maďarsko
21.7.-23.7.2019
Polopenze
4 140 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 4
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář