Cestovní kanceláře ujišťují-v Turecku je bezpečno

Rádi bychom se s vámi podělili o aktuální vyjádření k situaci v Turecku na základě upozornění o situaci ministerstvem zahraničních věcí. Turecko údajně i nadále patří mezi jednu z nejbezpečnějších zemí na vysoké úrovni služeb. Klienti ve velkém využívají i poznávací výlety

Češi by měli být při plánování dovolených ostražití a vyhnout se některým z lákavých zemí, varovalo české ministerstvo zahraničních věci (MZV).

   Na seznamu MZV je i Turecko!

istambulsky trhCestovní agentury ale ujišťují, že v letoviscích je bezpečno. Podle zástupců cestovních kanceláří ale nejsou hlášeny žádné problémy a v resortech je bezpečno a Turecko patří mezi jednu z nejbezpečnějších zemí na vysoké úrovni služeb. Klienti ve velkém využívají i poznávací výlety. Ačkoli se sezona teprve rozjíždí, oproti loňsku zaznamenaly cestovní agentury zvýšené prodeje až o 15 % navzdory situaci v zemi. K žádným poklesům nedochází, ba naopak.

Na seznam zemí se zvýšeným rizikem nebezpečí se dostalo Turecko, kde prý hrozí teroristický útoky. Ohniskem napětí je stav mezi vládou a tureckými organizacemi a PKK (zakázaná kurdská organizace). V minulosti útočila PKK nejen proti tureckým státním institucím, ale i proti turistickým cílům, aby poškodila ekonomiku země. K žádným útokům v poslední době nedošlo.

   Tipy na výlety-Turecká riviéra

Pokud zvolíte turisticky oblíbenou oblast Turecké riviéry, můžete si užít koupání v tamních horkých pramenech a lázních (např. Kleopatřiny lázně), anebo prohlížení památek. Nad travertinovým svahem můžete navštívit zříceniny starého římského města Hieralipole s velkým amfiteátrem a nekropolí. Samotné travertinové terasy jsou stále „živé“, horké prameny vyvěrají nahoře na svahu a stékají do údolí. Chladnoucí voda způsobuje, že se zde stráží zejména uhličitan vápenatý a usazuje se, čímž se mění na bělostný travertin,” přibližuje turecká lákadla Fignár. Pobyty v luxusních pětihvězdičkových hotelech s tímto zajímavým programem jsou v nabídce již od 7000 Kč.

Tisková správa cestovní kanceláře topfly.cz, která se specializuje se na zimní dovolenou (lyžařské zájezdy do Rakouska a Itálie) a na Tureckou riviéru – pobyt u moře spojený s výletem na Pamukkale a pobytem v termálních lázních. Nabízí také eurovíkendy v Istanbulu.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Rove Trade Centre

Dubai, Spojené arabské emiráty
24.9.-26.9.2019
Bez stravy
11 490 KČ

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář