Chalupa Památka je historické ubytovací zařízení s nevšední atmosférou

Vysočina je nádherný kraj s dechberoucí přírodou rozprostírající se na pomezí Čech a Moravy. Právě z dané oblasti pochází významné osobnosti, mezi něž patří například houslista a violista Bohuslav Matoušek, módní návrhářka Blanka Matragi, herec Josef Dvořák či horolezec Radek Jaroš. Pokud jste se rozhodli zavítat na Vysočinu, užít si ojedinělou atmosféru a vychutnat si ničím nerušený klid, stačí si rezervovat ubytování.

Jakmile do vyhledávače zadáte „ubytování na Vysočině“, nabídne se vám celá řada ubytovacích prostor – od klasických chatek přes penzion až po historická stavení. Právě do poslední kategorie spadá chalupa Památka nacházející se v Daňkovicích uprostřed malebných kopců.

Chalupa Památka je neobyčejně obyčejná chalupa

Chalupa s číslem popisným 47 v malebné obci Daňkovice spadá mezi památkově chráněné objekty. Staleté stavení přivítá zejména milovníky historické architektury. Stačí překročit práh a okamžitě vás vtáhne nevšední atmosféra. Světnice se chlubí hliněnými omítkami, které se používaly kdysi dávno. Prkenná podlaha je prošlapaná, což však všemu dodává ojedinělý šmrnc. Jakousi raritou je kuchyň s původní pecí. Chalupa Památka je zasazena do úžasného prostředí. V okolí se nachází příroda, jež vybízí z několikahodinovým procházkám.

Jaké pokoje jsou k dispozici?

V chalupě se nachází celkem devět lůžek. Počet je možné navýšit ještě o dvě přistýlky. Dokonce jsou připravená lůžka navíc formou rozkládacích matrací a spaní za kamny. Jestliže se chystáte cestovat s dětmi, ubytování Žďárské vrchy, jak se mnohdy chalupě Památka říká, nabízí také dětské postýlky a kolébku.

Chalupu tvoří dva hlavní pokoje vybavené lůžky, LED televizorem, sedačkou, křeslem a stolkem. Dva pokoje doplňuje ještě jeden malý pokoje se dvěma postelemi.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Amwaj Rotana Jumeirah Beach

Dubai, Spojené arabské emiráty
21.11.-26.11.2019
Snídaně
25 290 KČ

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, Hodnocení­: 9
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář