Co dělat, když vám zamrzne iPhone?

telefon zamrzl

Telefony značky iPhone jsou sice drahou záležitostí, to však neznamená, že by své majitele netrápily běžnými problémy. I jim se rozbíjí displej, přestává fungovat mikrofon, nebo zamrzají. Jak se zachovat v situaci, kdy se zdá, že váš iPhone zamrzl a nereaguje?

Záleží na tom, v jakém stádiu se mobil zasekl. Nejčastěji se setkáte se třemi různými scénáři.

Telefon nejde spustit

Telefon nereaguje na zapínací tlačítko, obrazovka je stále černá? Možná se zasekl, ale třeba má jen málo energie. Připojte ho k nabíječce, po několika minutách se zobrazí nabíjecí obrazovka s ikonou baterie. Jestli ji neuvidíte ani po několika desítkách minut, zkuste zkontrolovat USB kabel, napájecí adaptér a konektor telefonu. Vyzkoušejte jinou nabíječku, máte-li ji k dispozici.

iPhone nereaguje

Máte iPhone zapnutý, ale nereaguje na dotyk ani stisknutí tlačítek? Nezbývá nic jiného než vynucený restart. Nebojte se ho, nesmaže vaše data. Stačí jen zmáčknout kombinaci správných kláves, které se liší podle modelu:

  • iPhone 8 a novější: Rychle stiskněte a pusťte tlačítko na zesílení hlasitosti. Pak rychle tlačítko na zeslabení hlasitosti. Nakonec to stejné proveďte s bočním tlačítkem na zapínání.
  • iPhone 7 a 7 Plus: Současně stiskněte a aspoň 10 s držte boční tlačítko a tlačítko zeslabení hlasitosti.
  • iPhone 6s a starší: Současně stiskněte a aspoň 10 s držte tlačítko plochy spolu s horním (bočním) tlačítkem na zapínání.

Mobil se zasekne během spouštění

Už podezřele dlouho se díváte na Apple logo, modrou či červenou obrazovku? V tom případě je oprava iPhone docela jednoduchá. Připojte svůj iPhone k počítači a otevřete iTunes. Až se zařízení připojí, proveďte vynucený restart (popsaný výše). Měli byste vidět obrazovku zotavovacího režimu s logem iTunes. Dostanete na výběr, zda chcete provést obnovení či aktualizaci, zvolte Aktualizovat. iTunes přeinstaluje telefon, přičemž nesmaže vaše data.

Nic z výše uvedeného nepomáhá?

V tom případě se netrapte a navštivte iPhone servis. Profesionálové jsou schopní zjistit, kde je problém. Možná bude hardwarový a ten byste sami doma stejně nevyřešili. Často vám iPhone opraví přímo na počkání.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Appartementhaus Zraunig

Mölltal / Ankogel, Rakousko
23.1.-28.1.2020
Bez stravy
1 594 KČ

Doprava: Vlastní
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář