Cyklovýlet Stralsund-Rujána

cyklo stezky rujana

V pondělí 9. 7. 2012 je poměrně oblačno, a tak jsme nikam nepospíchali a posnídali dobré pečivo od místního pekaře. Po snídani jsme si šli projít město a nalézt infocentrum, chtěli jsme nějaké popisy cyklostezek, ale nic podobného jako ve Flaemingu neměli. Prošli jsme si náměstí Alter Markt, kde je gotická bazilika sv. Mikuláše a gotická radnice. Bylo teplo, ale pořád pod mrakem, tak jsme se vydali jen na kratší cyklovýlet podle mapy, kterou jsme si přivezli z Čech.

Přes starý most jsme přejeli na Rujánu (cca 4 km). Rujána je německý ostrov v Baltském moři, který rozhodně stojí za návštěvu.

Výlet na ostrov Rujána

Za mostem jsme se na Rujáně dali hned vlevo a přijeli jsme do malého městečka Altefaahr, kde byl malý přístav a výhled zpět na Stralsund. Odtud do vesničky Rambin. Cesta byla zpočátku podél pobřeží, místy byly malé pláže a odpočívadla. Dále jsme pokračovali po cestě mezi poli, kde bylo většinou obilí (pšenice, méně ječmen) a řepka. V Rambinu jsme „okoukli“ pěkný kostel a upravenou vesnici s prodejnou rybích specialit. Uzené a nakládané ryby bylo možné koupit celé nebo vám udělali čerstvý sendvič s vybranou rybou. Dali jsme si „fisch broetchen“ s buterfisch za 3 E, byl výborný.

Cyklostezky jsou výborně značené v mapě, v terénu už méně, ale jelo se velmi dobře. Dále cesta vedla vnitrozemím mezi poli, převážně po polních nezpevněných cestách, okolo menších zemědělských usedlostí do vesnice Gustow. Před vesnicí se nachází polorozpadlý zemědělský areál, kde měli v ohradách stádo buvolů a jelenů.  Z Gustova vedla cesta zpět k mostu, byla zpevněná s výhledem na moře. Celkem jsme najeli cca 45 km, teplota vzduchu okolo 25 stupňů. Při návratu jsme se stavili na nákup potravin v marketu.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Résidence Premium Arc 1950 Village

Les Arcs (Paradiski), Francie
27.1.-30.1.2020
Bez stravy
4 285 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář