Jarní výlet do Loučně

zamek loucen

Počasí už přeje výletům. Pokud hledáte výlet, který by bavil dospělé i děti, zkuste třeba neobvyklé labyrinty v parku zámku Loučeň, dobře přístupný z Nymburka, Hradce Králové i z Prahy. Ani vás nenapadne kolik různých druhů labyrintu lze vymyslet. Pobaví vás i klasické bludiště se vzrostlých tisů doplněné o dvě dřevěné pozorovatelny, odkud vidíte, jak ostatní chudáci v labyrintu bloudí a blíží se k slepé cestě nebo naopak míří neomylně k cíly. Pokud budou hodní, můžete členům rodiny nebo kamarádům poradit správný směr a ukázat cestu.

Dalším labyrintem, který vás v rozsáhlém parkovém areálu pobaví malé i velké návštěvníky, je písmenkový labyrint, do jehož cíle se dostanete na slova písničky „Jede, jede poštovský panáček“. Sklon písmen udává správný směr cesty.

Všechna bludiště snadno objevíte díky plánku, který obdržíte u vstupu. Bludiště a labyrinty navrhl Adrian Fisher, známý projektant a tvůrce labyrintů na různých místech světa. Při procházce parkem se kromě bloudění dozvíte spoustu zajímavých informací o historii vzniku a funkci bludišť.

Na večer si můžete užít světelné bludiště přímo na nádvoří zámku. Světelné bludiště lze spojit třeba s noční prohlídkou zámku. Jeden z dalších labyrintů, který stojí za zmínku je prstový labyrint, z něhož se dostanete podobně jako při cestování prstem po mapě, labyrint z obřích kamenů, při jehož procházení ujdete pěkných pár stovek metrů nebo labyrint z kůlů, který uvnitř skrývá vtipnou překážku, skluzavku. Pokud se na klouzání necítíte nebo jste opravdu ztracení a bezradní, můžete využít nouzových východů. To by se vám ale děti smály.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Amwaj Rotana Jumeirah Beach

Dubai, Spojené arabské emiráty
20.11.-23.11.2019
Polopenze
21 290 KČ

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 5, Hodnocení­: 9
Hotel na mapě
INVIA.cz

Jeden komentář “Jarní výlet do Loučně”

Přidej komentář