Na dovolenou jedině s kolem

V dnešním článku se opět zaměříme na možnosti sportovní dovolené. Dovolte mi, abych se v dnešním článku zaměřila na osobní zkušenosti dovolené na kole, kdo to jednou zkusí nebude chtít jinak. V prvé řadě si ale musíte dobře zvolit destinaci, ale samozřejmě také nezbytnosti jako je kolo a doplňky.

Do Chorvatska na kole

Do Chorvatska jezdíme s rodinou každoročně, někdy i dvakrát, v červnu a září. Na dovolenou jsme se naučili jezdit mimo sezónu zejména kvůli množství lidí, které jsou na pláži, v ulicích, obchodech a všude jinde. Letos poprvé jsem vycestovala do Chorvatska autobusem s přívěsem a kolem. Výlet byl organizován, čehož jsem se bála. Také horkého ovzduší. Říkala jsem si, že kolo vytáhnu maximálně jednou. Opak byla ale pravdou a už nikdy mě nikdo po Evropě nedostane bez kola.

chorvatsko na koleKaždý den jsme si z apartmánu mohli zajet pro čerstvé pečivo, ryby, ovoce a zeleninu. Rovněž jsme nebyli vázáni na nejbližší pláž, ale bez problémů jsme si dojeli na místo, kde byly pláže prázdné. Navíc jsme se podívali i do vnitrozemí. Čtete dál, dozvíte se, co rozhodně nesmíte zapomenout.

Vybíráme kolo

Při výběru kola, které by mělo zvládnout silnici i terén, bychom se vždy měli obrátit na odborníky. Nás zaujal profesionální e-shop bikestrike.com, kde najdete kola různých typů, cyklo potřeby, a samozřejmě i nezbytné cyklo oblečení. Co se oblečení týče, vybírejte funkční prádlo, kraťasy i triko.

Byli jsme potěšeni šíří sortimentu, ve kterém nechybí ani horská kola. Ostatně ta jsou pro výlety nejvhodnější. Krom toho rozhodně nesmíte zapomenout na držák na lahev a samozřejmě také lepení. V Chorvatsku a dalších zemích píchnete mnohem snáze, než u nás. Běžně najdete v duši trn, ostrý kamínek a podobně. Rozhodně nezapomeňte na nasič a kapsy na kolo, kam dáte třeba i nákup z městečka. Bydlet tedy můžete i dál od civilizace a užívat si tak dovolenou plnými doušky.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Doubletree By Hilton Resort & Spa Marjan Island

Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty
27.2.-7.3.2019
All Inclusive
46 690 KČ

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, Hodnocení­: 9
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář