Na dovolenou spolehlivými vozy

…a společně.

Dlouhou dobu jsem se svými přáteli plánovala dovolenou do zahraničí, samozřejmě nejlépe k moři, kam jsem měla možnost se podívat pouze jednou. Několikrát jsme se všichni sešli s návrhy zájezdů od cestovních kanceláří, ale po každé tam byl nějaký háček. Nechtěli jsme se přizpůsobovat nalinkovaným zájezdům, protože každý z nás měl i trochu jinou představu o nezapomenutelné dovolené.  Nakonec Martin neprozřetelně řekl: „Pojedeme na vlastní triko a zastavíme tam, kde se nám bude líbit a na jak dlouho budeme chtít. Prostě taková neplánovaná dovolená.“ Načež jsme se toho všichni chytli a začali řešit detaily.

Jako hlavní problém se ukázala doprava, kterou většina cestovních kanceláří zajišťuje. Snažili jsme se dávat dohromady auta, která by byla k dispozici. Ve výsledku jsme sehnali pouze jedno auto pro 5 lidí, přičemž nás bylo 9, další auta nepřipadala v úvahu kvůli technickému stavu a také velikosti. Kam pak dá 5 holek všechny kufry? Už jsme mysleli, že to celé padne, ale Hanka přišla s tím, že zná v Praze dobrou autopůjčovnu, která jí loňské léto vezla z letiště domů, prý poskytuje k vypůjčení i mikrobusy. A to se trefila do černého.

Zavolali jsme do Fidesu a za 4 dny jsme byli na cestě na jih Evropy, za sluncem a vůní moře.

Nakonec zvítězila Itálie

Nalodili jsme se i se všemi dozajisté nezbytně potřebnými zavazadly a vyrazili za dobrodružstvím. Představte si cestování v 9 lidech, kteří se znají od malička, nezapomenutelná legrace. Ale aby to všechno nebylo tak jednoduché, ještě před překročením českých hranic jsme dostali defekt. Na silnici asi někdo vysypal pytel napínáčků a tři kola byla rázem prázdná. Kluci neváhali a vytočili číslo do Fidesu. Naše dívčí osazenstvo samozřejmě už celou dovolenou málem odpískalo, ale pracovník autopůjčovny nás uklidnil a poslal náhradní vůz. Naše vina to očividně nebyla, chvíli jsme se opalovali na sluníčku, klábosili o tom, co všechno chceme v Itálii vidět a za chvíli už vidíme identický mikrobus. Naše cesta mohla v klidu pokračovat.

Nakonec jsme strávili 10 krásných dnů poznáváním Itálie a jedením fantastické pizzy, když jsme se vrátili, každému jsme své zážitky líčili v těch nejživějších barvách. A když se to vezme kolem a kolem, nebýt pohotových služeb pražské autopůjčovny Fides, tak snadné by to s naší dovolenou jistě nebylo.

 

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Amwaj Rotana Jumeirah Beach

Dubai, Spojené arabské emiráty
20.11.-23.11.2019
Polopenze
21 290 KČ

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 5, Hodnocení­: 9
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář