Nyní máte možnost navštívit záchranné stanice pro volně žijící zvířata

opusteny rys

Jsou tu prázdniny, období dovolených, cestování, objevů a poznávání nových míst. Pokud nevyrazíte za hranice naší země, máte možnost porozhlédnout se doma v Čechách. Jednou z možností, jak spojit příjemné (vidět desítky druhů zvířat z naší přírody na jednom místě se moc často nepodaří) s užitečným (dozvíte se, proč tato zvířata nemohou být na svobodě a jak se chovat tak, abychom zvířatům neškodili), je návštěva záchranné stanice pro volně žijící zvířata. Podrobný přehled záchranných stanic i s kontakty najdete dále ve článku.

Proč navštívit některou ze stanic?

Tady si můžete zblízka prohlédnout třeba dravce, které obvykle můžete pozorovat jenom jako siluetu v oblacích nad hlavou, vychutnat mrštnost hravých vyder při koupání, nebo můžete pohlédnout do očí majestátnímu výrovi… Kromě podívané se v záchranné stanici dozvíte spoustu zajímavostí ze života zvířat, která žijí kolem nás a která známe většinou jen ze školních učebnic. Pracovníci stanic prozradí i detaily ze soukromí svých svěřenců, o kterých se v učebnicích nepíše. Dozvíte se, jaká nebezpečí a nástrahy číhají v naší krajině na volně žijící zvířata a také jak jim předcházet, a to třeba i na vlastní zahradě. Dozvíte se, jak se zvířata léčí i jak se vyléčená zvířata připravují na návrat do přírody, jak a kde se vypouštějí.

Chcete zvířátka krmit?

Když budete chtít přinést nějaký pamlsek pro zvířecí pacienty, zavolejte předem do stanice a domluvte se, co aktuálně potřebují. Můžete nabídnout granule na krmení, kočičí a psí konzervy, vitamínové přípravky, krmné směsi, ale i čerstvou zeleninu a ovoce, ořechy, suché pečivo, noviny, podestýlky apod.

Přehled stanic Národní sítě a možnost jejich návštěvy během letošních prázdnin najdete ZDE.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Usa, Mexiko, Honduras, Belize Z New Orleans Na Lodi Norwegian Getaway - 393979328P

17.11.-24.11.2019
Plná penze
12 360 KČ

Doprava: Vlastní
INVIA.cz

Přidej komentář