Ochrana domu před nevítanými návštěvníky, ale i požárem

Odjíždíte na dovolenou a bojíte se o váš byt či dům? Nikdy nevíte, kdy k vám může zavítat nějaká nechtěná návštěva. Je tedy lepší myslet prakticky a dopředu. Vhodným a praktickým zabezpečením vašeho obydlí jistě nic nezkazíte a předejdete tak případnému vloupání a odcizení vašeho majetku.

Jestli se chystáte na dlouhodobější cestu, není od věci vyměnit vchodové dveře. Logicky se nejvíce vloupání odehrává právě skrz vchodové dveře do bytu. Namísto klasických vchodových dveří se doporučuje pořídit bezpečnostní dveře, které zabrání nechtěnému vniknutí do objektu.

Bezpečnostní dveře jsou rozděleny do několika bezpečnostních tříd. A to sice podle vlastní odolnosti. Stupně bezpečnosti jsou celkem 4. První stupeň je bezpečnostní, avšak nedokáže odolat většímu nátlaku. Dokáže vzdorovat klasickému napadení, jako je například kopání, nebo fyzické narážení. Dveře druhé bezpečnostní třídy již obstojí i proti normálně vybavenému lupiči. Tedy dokážou odolat noži, kladivu atp. Třetí a čtvrtá třída už jsou dveře o poznání bytelnější. Vzdorují náročnějšímu napadení ostrými předměty či běžně dostupným strojům jako je například vrtačka, sekera nebo dokonce pila.

next bezpecnostni dvereAby dveře skutečně plnily svůj účel, není od věci pořídit i bezpečnostní zárubně. Dveře i zárubně, které jsou bezpečnostně opatřeny, se dají instalovat jak do novostaveb, tak i do stávajících staveb. Nemusíte se bát, že by dveře byly škaredé. Že jde o bezpečnostní dveře na první pohled téměř ani nepoznáte. Dveře se nabízejí samozřejmě v různých stylech, provedeních i rozměrech. Lze je samozřejmě i vyrobit přímo na míru podle vašeho osobního přání.

Bezpečnostní dveře chrání nejen před nevítanými návštěvníky, ale plní i protipožární funkci. Protipožární dveře by měly požáru znemožnit, nebo znesnadnit šíření do ostatních částí bytu.

Jestli si chcete cestování užít naplno a nestresovat se půlku dovolené tím, že se vrátíte do vybíleného bytu, zauvažujte i o koupi bezpečnostních vnitřních dveří. Přeci jen, k vloupání může dojít i skrz okno či jiný otvor vedoucí do bytu. Nenechejte tedy nic náhodě a myslete dopředu. Jedině tak vaše obydlí jaksepatří ochráníte.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Itálie, Francie, Španělsko Z Marseille Na Lodi Msc Fantasia - 393914964

21.4.-28.4.2019
Plná penze
18 170 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 4, Hodnocení­: 9.6
INVIA.cz

Přidej komentář