Sportujete i na dovolené? Dobře si pohlídejte podmínky cestovního pojištění

Dovolená má mnoho podob a většina lidí se nespokojí s povalováním na lehátku. Pokud patříte k milovníkům aktivit všeho druhu a rádi zkoušíte nové věci (protože kdy jindy než na dovolené), buďte obezřetní při výběru cestovního pojištění. Pojišťovny přistupují ke sportům různými způsoby.

Když se zraníte při plavání v hotelovém bazénu nebo při hraní plážového volejbalu, pojišťovna pravděpodobně vše uhradí do poslední koruny. Problém může nastat v případě sportů, které jsou považovány za rizikové. Obvykle mají nálepku „adrenalinové“ a „extrémní“ a musíte si na ně sjednat připojištění. A pozor – zdaleka ne všechny pojišťovny nabízí pojištění na všechny aktivity.

Není potápění jako potápění

Dobrým příkladem aktivity, u které je na místě zvýšená obezřetnost, je potápění. ERGO pojišťovna definuje ponory do 40 metrů mezi adrenalinové sporty a umožňuje se na ně pojistit s menší přirážkou než na potápění v obtížných podmínkách – to najdete na seznamu sportů extrémních a připlatíte si za ně o něco více.

ergo 1

Zmíněná ERGO pojišťovna v rámci pojištění potápěčů automaticky hradí i případný pobyt v barokomoře, což u všech pojišťoven nemusí být standard. Některé dokonce potápěče nepojistí vůbec.

Zrádná nadmořská výška

Další potíž může nastat při řešení pojistné události, ke které došlo v rámci horské turistiky. Limitem bývá nadmořská výška – zatímco turistika do 3 500 metrů a bez horolezeckého vybavení běžně spadá mezi sporty rekreační, při plánovaném výstupu byť jen o pár desítek metrů výše si budete muset sjednat pojištění pro extrémní sporty. Běžné pojištění vám navíc nebude stačit ani na oblíbené ferraty, byť nadmořská výška výstupu nepřesáhne zmíněnou hranici.

Mohli bychom pokračovat dále – podobných výjimek a zdánlivě nepodstatných detailů je víc než dost. Co to znamená pro vás? Než vyrazíte na dovolenou za sportem, ujistěte se, že se na vaše cestovní pojištění můžete spolehnout při všech aktivitách.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Danubius Health Spa Resort Bük

Termální Lázně, Maďarsko
4.9.-6.9.2019
All Inclusive
5 580 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 4, Hodnocení­: 9
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář