Tipy pro letošní dovolenou

K létu neodmyslitelně patří teplo, slunce, ale i to, co v našich končinách nemáme a to moře. A kam se v letošním létě vydat? Než listovat ve štosech katalogů, nabízíme vám souhrn míst, které stojí za to navštívit.

Španělská Barcelona už je dlouhá léta velice oblíbeným cílem turistů. Toto slunečné město je známo především architektonickými skvosty, které nikde jinde nenajdete, známého architekta Antoniho Gaudího. Pokud se do tohoto města provoněného sangrií vydáte, ušetříte zakoupením Barcelona Card, díky které budete moct cestovat veřejnou dopravou zcela neomezeně a získáte i slevu na určitá místa.

Řecké ostrovy se svými starověkými památkami nabízí velice zajímavou podívanou. Ze 1400 ostrovů jsou hojně navštěvované ty levnější jako je Zakynthos, Kréta, Rhodos, ale i ty dražší jako je Santorini a Mykonos. Každý je tak jedinečný, že stojí za návštěvu.

Co bys kamenem dohodil je italský Řím, skrývající v sobě kus historie, která je objevována snad ve všech zákoutích města. Můžete navštívit sídlo Papeže – Vatikán, nejmenší stát světa, jedinečné Koloseum, ale na své si přijdou i milovníci módy a chutných pokrmů.

Nejčastějším cílem Čechů je Chorvatsko. Vydejte se do Dubrovníku, kde na vás čeká teplé moře, oblázkové pláže a divoké večery a noci. Za podívání stojí Staré město, zapsaném na seznamu UNESCO se svou typickou hradbou.

Kulturní a historické dědictví najdete v tureckém Istanbulu. Střet západu a východu je tu velice výrazným, například i v architektuře. Je to místo odlišných kultur, národností i zvyků. Proto se tu nudit rozhodně nebudete a stále budete mít co objevovat.

Řecká pevnina stojí také za vaši pozornost. Athény a její Akropolis s chrámem Pantheonem je skvělým tipem pro výlet, pokud do tohoto města zavítáte. Na své si přijdou i ti, kteří milují noční život, jímž jsou Athény proslavené. Další možností jak poznávat toto místo, je plavba lodí.

Evropským rájem je Sardinie, jejíž panoramata mají blízko ke Karibiku. Po neposedy je to ideální dovolená, kde mohou zdolávat hornaté krajiny, ale i objevovat mořské dno během potápění.

Informace byly inspirovány článkem Nejoblíbenější evropské destinace pro léto 2014 z cestovatelského portálu Ara.cz.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Usa, Mexiko, Honduras, Belize Z New Orleans Na Lodi Norwegian Getaway - 393979328P

17.11.-24.11.2019
Plná penze
12 360 KČ

Doprava: Vlastní
INVIA.cz

Přidej komentář