Turecko? Ano!

Turecko je místem, kam se ročně vydává opravdu spousta turistů, aby zde strávili příjemnou slunnou dovolenou, plnou teplého moře a písečných pláží. Kromě relaxování a opalování se u moře Turecko také nabízí i historicky zajímavá místa a vysoké, člověkem nedotčené hory. Pokud jste již na dovolené v Turecku byli, máte na ní krásné vzpomínky, ale nechcete jezdit na stejné místo dvakrát, neváhejte a vydejte se do jiné části země. V Turecku je tolik zajímavým míst a turistických letovisek, že byste sem mohli jezdit mnoho let a stále by bylo co objevovat.

Seznamte se s Tureckem

Turecko leží na dvou světadílech, v Evropě a Asii. Jeho pobřeží zaujímá tři čtvrtiny hranic země, čehož je využito stavěním letovisek v těchto částech. Sever země omývá Černé moře, tato místa nejsou příliš turisticky využívána, mají je v oblibě spíše místí obyvatelé. V blízkosti Istanbulu je to Marmarské moře, západ Turecka je omýván Egejským mořem a jih Středozemním mořem.

Místa, která stojí za to navštívit

turecko new travelJak již bylo zmíněno, pobřeží Černého moře není většinou cílem sluncechtivých turistů. Naopak Egejská riviéra na pobřeží Egejského moře a Turecká riviéra na pobřeží Středozemního moře jsou již dlouhá léta nejoblíbenějšími místy v Turecku. Kdybychom měli jmenovat konkrétní letoviska, na Turecké riviéře by to byly Ölüdeniz a Bodrum. Egejská riviéra je zase známá díky turistickým letoviskům, jako je Belek, Side nebo Alanya a mnohá další místa s krásnými písečnými plážemi.

Co je na dovolené v Turecku výhodné?

Především by vás mohla zaujmout cena, dovolenou v Turecku si může užít i celá, rodina, protože tyto zájezdy jsou finančně přijatelné. Dále je to také doprava, díky poloze jste letecky na místě za pár hodin a doprava vám tím zabere jen malinkou část prvního dne.

Velkou nabídku zájezdů do Turecka má společnost New Travel.cz, která na svých webových stránkách nabízí spoustu zájezdů od různých cestovních kanceláří. Kromě klasických zájezdů zde naleznete i mnoho zájezdů last minute Turecko, které jsou v posledních letech velmi populární.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Résidence Premium Arc 1950 Village

Les Arcs (Paradiski), Francie
27.1.-30.1.2020
Bez stravy
4 285 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář