Vydejte se místo do dálky spíš do výšky

let balonem

Přemýšlíte, který kousek světa byste měli zhlédnout o letošních prázdninách? A co kdybyste objevování nových míst vyměnili za poznávání těch dobře známých z trochu jiného úhlu pohledu? Poznejte svou domovskou zemi z výšin.

Když pozorujete svět z výšky, zdá se celý hned krásnější. Všechno vidíte s větším nadhledem, zapomenete na své pozemské starosti a užíváte si nepopsatelný výhled. Vždyť do nebes se lidé chtěli dostat již od dávných časů. Dnes máte rovnou několik způsobů, jak tento sen zrealizovat.

Chcete si užívat romantický výhled?

Jestli chcete zkoumat, jak krásný je pohled na zemi z výšin, vyleťte do oblak v koši horkovzdušného balonu. Létá se celoročně, vždy jen nějaký čas po východu slunce nebo pár hodin před západem. Buď si tedy užijete výhled na vycházející sluníčko, nebo na červánky při západu. Větší romantiku byste hledali těžko. Jen je možná škoda, že s vámi v koši musí být pilot. Jinak si ale lze zakoupit privátní let bez dalších spolucestujících.

Lety balonem jsou vhodné skoro pro každého kromě dětí do 8 let a těhotných žen. Jen je potřeba, aby člověk dokázal vlézt do koše a vydržel po celou dobu letu (cca hodinu) stát. Pokud vážíte více než cca 130 kg, je potřeba si rezervovat dvě místa.

Nebo se radši proletíte s adrenalinem v žilách?

Jestliže vám let balonem přijde příliš nudný, vyzkoušejte spíš tandemové seskoky. Celý zážitek trvá asi jen půl hodiny, ale rozhodně stojí za to. Zhruba 20 minut budete letadlem stoupat do patřičné výšky, pak necelou minutku zažijete volný pád a pár minut se budete vznášet s padákem až k zemi.

Máte-li pro strach uděláno, neváhejte. Seskoky padákem patří k aktivitám, jež by měl ve svém životě vyzkoušet opravdu každý. A je dost možné, že nezůstanete jen u jednoho skoku. Letecké zážitky jsou totiž silně návykové.

Mrkněte na http://www.leteckezazitky.cz ještě na další způsoby, jak se dostat do oblak. Stali byste se rádi pilotem malého letadla? Nebo vyzkoušeli paragliding? Všechno je možné.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Beach Hotel Sharjah

Sharjah, Spojené arabské emiráty
22.10.-24.10.2019
Snídaně
13 390 KČ

Pobytové, U moře, Nízká záloha
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3, Hodnocení­: 8.5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář