Vydejte se na výlet do Liberce

Pokud se v nejbližší době chystáte do Liberce, ať už zaplavat si v Babylonu, na návštěvu do Dinoparku nebo třeba na super festival Benátská noc, který je za dveřmi, vyplatí si návštěvu o nějaký den prodloužit a užít si Liberec a jeho okolí.

Kdo nebyl na majestátním vrcholku Ještědu, jako by v Liberci ani nebyl. A pokud se vám nechce šlapat nahoru pěšky, jeďte lanovkou z Horního Hanychova až na Ještěd. Ještědská lanovka nedávno oslavila už úctyhodných 80 let.

V Severočeském muzeu v Liberci právě probíhá výstava Ještědská lanovka, týkající se lanovky na Ještěd. Na první pohled upoutá už kabina lanové dráhy vystavená před muzeem. Velkoplošné panely a exponáty z historie provozu lanovky jsou k vidění v prostorách bývalé archeologické expozice. Otevřeno je každý den kromě pondělí, od 9:00 do 17:00 hodin, ve středu až do 18:00 hodin. Návštěvníci se dozví nejenom něco z historie lanovky, ale i informace o technických zajímavostech či příběhy lidí, jejichž život je s lanovou dráhou spojen. A nejenom děti určitě nadchne funkční model lanovky v měřítku 1 : 7.

Pokud sháníte ubytování v Liberci a okolí, hledejte na stránkách svetubytovani.cz, kde jsou přehledně zobrazeny nabídky nejrůznějšího typu ubytování, od levných hostelů a ubytoven, přes příjemné penziony po čtyřhvězdičkové hotely, jako je Babylon nebo Pytloun City Boutique Hotel. Nechybí mapka s polohou hotelu, údaje o ceně za noc, poskytovaných službách a další důležité informace pro zákazníky ani fotky objektu a jeho interiéru. Vyhledávat ubytování můžete i podle ceny, kterou jste ochotni za noc zaplatit i podle specifických požadavků, jako je třeba pobyt s domácím mazlíčkem nebo hotelový bazén či přístup k internetu.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Résidence Premium Arc 1950 Village

Les Arcs (Paradiski), Francie
27.1.-30.1.2020
Bez stravy
4 285 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář