Montserrat-Zubatá hora kousek od Barcelony

Montserrat-Zubatá hora kousek od Barcelony

Na sever od Barcelony najdete tento úchvatný masiv z vápence s nadmořskou výškou kolem 1200 metrů a tvaru pilu se zuby mířícími k nebi, který roky schovává velmi známý katalánský klášterní komplex s až osmipatrovými budovami Montserrat. Zastaví se vám dech nejen nad exkluzivní architekturou, ale také nad jeho historií a pověstmi, kterými je opředen. Budete kroutit hlavou nad možnostmi středověkých dělníku vybudovat něco tak velkolepého v tak nepřístupných podmínkách.

Jak se sem dostanete?

Montserrat-Zubatá hora kousek od BarcelonyZ Barcelony pochopitelně automobilem nebo autobusem. Pěší výlet nedoporučujeme, protože byste museli jít po opravdu rušné silnici do vnitrozemí. Nejvíce lidí ale do Montserratu jezdí vlakem z podzemního nádraží na náměstí Espanya v Barceloně. Zde je možné koupit jeden zpáteční lístek na vlak i vláček (cena asi 15 Euro).

Pod horou můžete nastoupit na lanovku nebo si „kopeček“ vyšlápnout po vlastní ose. Další možností je jet mini vláčkem z městečka Monistrol de Montserrat. Na horu totiž vede Cremalera-unikátní ozubnicová železnice.

Podle legendy jde o úkryt pro svatý grál

V 11. století bylo založeno zdejší benediktinské opatství, renesanční bazilika byla vysvěcena v roce 1592.

Pohár z poslední večeře Ježíše Krista zde sice neuvidíte, ale ovšem to není jedinou zajímavostí. Poutní místo je z tohoto prostoru zejména díky černé madoně Černou Matkou Boží Montserratskou. Nezapomeňte si sáhnout na vejce, které drží v ruce, protože to přináší štěstí.

Tak trochu „profláklé“ poutní místo

Klášter i okolní příroda jsou opravdu dech beroucí. Během výletu se ale musíte obrnit trpělivostí, protože na černou madonu, muzeum a další zajímavosti se chce podívat velké množství lidí. S tím souvisí také občerstvení, restaurace a prodejci suvenýrů, kteří jsou se svými stánky všudypřítomní.

Pokud se chcete projít, vydejte se po částečně zpevněné cestě na vrchol San Jeroni. Pozor! Jde o poměrně náročný výstup. Ten ovšem stojí za to.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *