Na dovolenou jedině s kolem

Na dovolenou jedině s kolem

V dnešním článku se opět zaměříme na možnosti sportovní dovolené. Dovolte mi, abych se v dnešním článku zaměřila na osobní zkušenosti dovolené na kole, kdo to jednou zkusí nebude chtít jinak. V prvé řadě si ale musíte dobře zvolit destinaci, ale samozřejmě také nezbytnosti jako je kolo a doplňky.

Do Chorvatska na kole

Do Chorvatska jezdíme s rodinou každoročně, někdy i dvakrát, v červnu a září. Na dovolenou jsme se naučili jezdit mimo sezónu zejména kvůli množství lidí, které jsou na pláži, v ulicích, obchodech a všude jinde. Letos poprvé jsem vycestovala do Chorvatska autobusem s přívěsem a kolem. Výlet byl organizován, čehož jsem se bála. Také horkého ovzduší. Říkala jsem si, že kolo vytáhnu maximálně jednou. Opak byla ale pravdou a už nikdy mě nikdo po Evropě nedostane bez kola.

Na dovolenou jedině s kolemKaždý den jsme si z apartmánu mohli zajet pro čerstvé pečivo, ryby, ovoce a zeleninu. Rovněž jsme nebyli vázáni na nejbližší pláž, ale bez problémů jsme si dojeli na místo, kde byly pláže prázdné. Navíc jsme se podívali i do vnitrozemí. Čtete dál, dozvíte se, co rozhodně nesmíte zapomenout.

Vybíráme kolo

Při výběru kola, které by mělo zvládnout silnici i terén, bychom se vždy měli obrátit na odborníky. Nás zaujal profesionální e-shop bikestrike.com, kde najdete kola různých typů, cyklo potřeby, a samozřejmě i nezbytné cyklo oblečení. Co se oblečení týče, vybírejte funkční prádlo, kraťasy i triko.

Byli jsme potěšeni šíří sortimentu, ve kterém nechybí ani horská kola. Ostatně ta jsou pro výlety nejvhodnější. Krom toho rozhodně nesmíte zapomenout na držák na lahev a samozřejmě také lepení. V Chorvatsku a dalších zemích píchnete mnohem snáze, než u nás. Běžně najdete v duši trn, ostrý kamínek a podobně. Rozhodně nezapomeňte na nosič a kapsy na kolo, kam dáte třeba i nákup z městečka. Bydlet tedy můžete i dál od civilizace a užívat si tak dovolenou plnými doušky.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *